Freestyle Open

30.01.2015

Arena Freestyle Open este prima etapă a Campionatului Național de Slopestyle din România. Campionatul este format din două etape, prima are loc la Arena Platoș urmând ca de aici boarderii și schiorii să se îndrepte spre Harghita Mădăraș, la finalul lunii martie.

Campionatul Național de Slopestyle este organizat de Asociația Practicanților de Snowboard din România, reprezentantă a World Snowboard Federation.

Concursurile sunt clasate cu 1 stea TTR iar punctele adunate se socotesc în rankingul mondial.

Program:

Vineri (30 Ianuarie 2015) - orele 09:00 – 20:00 - Înscrieri și antrenamente

Sâmbătă (31 Ianuarie 2015) - orele 10:00 – 17:00 - Concurs Slopestyle

                                               - orele 19:00 – 20:00 - Sesiune de noapte Best Trick

                                               - de la 22:00 - Petrecere

Duminică - 1 Februarie 2015 - zi de rezervă.

TAXA DE ÎNSCRIERE:
- 50 RON - include ski pass pentru sâmbata zi și nocturna
- 20 RON - pentru cei care au skipass
* 2 bauturi în bar (ceai, vin, ciocolata calda sau sweet arena)

PREMII:
- Bani cash pentru primele trei locuri la categoriile Ski și Snowboard Adulți.
Produse de specialitate de la Skullcandy, H2O, Electric, Armada și Switch Shop pentru categoriile Ski și Snowboard Rookies și Groms.

Categorii de vârstă:
- Grom - sub 14 ani (născuți începând cu 1 Ianuarie 2000)
- Rookie între 14 si 18 ani (născuți între 1 Ianuarie 1997 și 31 Decembrie 1999)
- Adulți - peste 18 ani

!!! Toate aceste clase se aplica la cele 2 categorii: ski si snowboard.

Valoarea totala a premiilor este de 1 000 Eur la care se adauga 1 500 Eur premiile în produse oferite de Skullcandy, H2O Shop, Electric, Armada și Switch Shop.

Rezultate:

SKI COPII
Rank    Nr.concurs     Nume       Prenume     Localitatea
1             46              Horvath   Matyas        MIERCUREA CIUC
2             40              Lupean    Andrei         SIBIU
3             47              Gergo      Sebastyen   MIERCUREA CIUC

SKI ADULT
Rank    Nr.concurs     Nume      Prenume       Localitatea
1             102            Pap         Koppany       MIERCUREA CIUC
2             103            Marcu      Dan              MIERCUREA CIUC
3             106            Kovacs    Akos             TARGU MURES
4             104            Simonffy  Botond         MIERCUREA CIUC
5             100            Mirescu    Stefan         SIBIU
6             101            Virginas   Bando          MIERCUREA CIUC
7             105            Rotariu     Catalin        CLUJ-NAPOCA
8             107            Patrascu  Bogdan        ORASTIE

SNOWBOARD ROOKIES
Rank    Nr.concurs   Nume                Prenume    Localitatea
1             13            Lupean             Septimiu    SIBIU
2             10            Freinademetz   Santiago    SIBIU
3             15            Almasi               Peter         BAIA MARE
4             16            Popa                 Stefan       SIBIU
5             11            Marcutiu            Catalin      SIBIU
6             12            Petruta              Albert       AVRIG
7             14            Jurebie              Mihnea     BALS

SNOWBOARD ADULTI
Rank    Nr.concurs   Nume            Prenume          Localitatea
1              60           Kinda            Geza                MIERCUREA CIUC
2              96           Voinescu       Vlad                 BRASOV
3              62           Mosutiu         George            DEJ
4              61           Gherghelah   Mihail-Adolf      MIERCUREA CIUC
5              66           Stupar           Ilie                  CLUJ-NAPOCA
6              63           Ancas            Horia               SEBES
7              67           Stan              Laurentiu        BRASOV
8              64           Zilisteanu      Alexandru       BRAILA

SNOWBOARD FETE
Rank    Nr.concurs    Nume            Prenume      Localitatea
1              33            Chereches    Luana          SIBIU
2              32            Zegrean       Mihaela        BISTRITA
3              31            Suciu            Mihaela        SIBIU
               30             Brad             Ruxandra      SIBIU

SNOWBOARD GROMS
Rank    Nr.concurs   Nume             Prenume    Localitatea
1             1              Popa              Silviu          SIBIU
2             4              Barbulescu    Victor          SIBIU
3             3              Spagli            Matteo        SIBIU
4             2              Lazar             Samuel       SIBIU


Best Trick ski
Pap Koppany- 450 transfer to disaster

Best Trick snowboard
Mosutiu George- 360 to 50-50 180 out