Arena Platos Freestyle Open

31.01.2014

Arena Freestyle Open este prima etapă a Campionatului Național de Slopestyle din România. Campionatul este format din trei etape, prima are loc la Arena Platoș urmând ca de aici boarderii și schiorii să se îndrepte spre Harghita Mădăraș, la finalul lunii februarie.
Campionatul Național de Slopestyle este organizat de Asociația Practicanților de Snowboard din România, reprezentantă a World Snowboard Federation. Concursurile sunt clasate cu 1 stea TTR iar punctele adunate se socotesc în rankingul mondial.

Arena Freestyle Open va avea loc în funpark-ul Arena Platoș, pe cinci stage-uri

Stage 1: kicker 7m flat, kicker 3m flat
Stage 2: kink box 6m, straight box 6m
Stage 3: straight rail 6m, shutter 4m
Stage 4: kicker 9m flat, kicker 4m flat
Stage 5: wall ride

 

PROGRAM:

Inscrieri:
Vineri, 31 ianuarie, 10:00 - 18:00

Antrenamente: sambata, 10:00 - 10:30
Sedinta tehnica: 10:30
Start:  calificari ora 11:00
           finale: 13:30
Festivitatea de premiere: 16:30

Reserve day: Duminica, 2 februarie

20:00 - night session - Cel mai bun trick este premiat cu un voucher de 80 euro de la Black Flys.  

Apres ski party

 

TAXA DE INSCRIERE:

50 RON - include ski pass pentru sambata zi si nocturna
20 RON - pentru cei care au skipass
* 2 bauturi in bar (Ceai, vin, ciocolata calda, sau sweet arena)

 

PREMII:

Clasele de adulti ski si snowboard (baieti)
Locul 1 - 900 RON
Locul 2 - 500 RON
Locul 3 - 300 RON

Best girl ski si best girl snowboard - 200 RON si un tricou Black Flys. 

 

CLASE:

Avem 3 categorii de varsta, Grom - sub 14 ani
                                                    Rookie intre 14 si 18 ani
                                                    Adulti - peste 18 ani

Toate aceste clase se aplica la cele 2 categorii: ski si snowboard

Valoarea totala a premiilor este de 3000 euro la care se adauga premiile in produse oferite de H2O.

 

LISTA START:

BIB

NUME

G / R 

VARSTA

ORAS

SNB FETE    

ROOKIES    

5

ELA SUCIU

G

14

SIBIU

26

DRAGAN LAURA

G

15

SIBIU

27

BRAD RUXANDRA

G

15

SIBIU

ADULTI    

47

ZEGREAN MIHAELA

G

25

BISTRITA

 

 

 

 

 

SNB BAIETI    

GROMS    

1

FREINADEMTEZ SANTIAGO

G

13

SIBIU

2

BARBULESCU VICTOR

R

12

SIBIU

13

POPA SILVIU

G

11

SIBIU

14

POPA STEFAN

R

13

SIBIU

18

PITULEA TUDOR

R

11

BUCURESTI

28

PETRUTA ALBERT

R

13

AVRIG

81

SPAGLI MATEO

G

11

SIBIU

86

NICOLAESCU ANDREI

G

13

SIBIU

ROOKIES    

3

PASCU TUDOR

R

15

SIBIU

15

MARES ANDREI

G

16

SIBIU

24

SOGOR ZSOLT

G

16

MIERCUREA CIUC

ADULTI    

4

EMANUEL MUNTEANU

G

20

SEBES

7

MAGYARI MATYAS

G

25

TG MURES

11

PARUAN GEORGE

R

29

DEVA

12

POPA MIHAI

R

21

BRASOV

17

POPESCU CIPRIAN

G

39

BRASOV

19

GHERGHELAN ADOLF

R

25

MIERCUREA CIUC

20

FILIMON DANIEL

R

23

SIBIU

33

GEORGE MOSUTIU

G

29

DEJ

79

PESCARU VLAD

R

25

SF. GHEORGHE

80

CRACIUN ADRIAN

R

29

SF. GHEORGHE

82

MARTIN NICOLDI

R

36

ALBA IULIA

83

ANCAS HORIA

G

28

SEBES

88

VERZA SORIN

R

26

SIBIU

89

VERZA ANDREI

G

28

SIBIU

Clasament

Snowboard fete Rookies
1. Ruxandra Brad
2. Ela Suciu
3. Laura Dragan

Snowboard fete Adulti
1. Ela Zegrean

Snowboard baieti Groms
1. Santiago Freinademetz
2. Victor Barbulescu
3. Matteo Spagli

Snowboard baieti Rookies
1. Sogor Zsolt
2. Andrei Mares
3. Tudor Pascu

Snowboard baieti Adulti
1. Adolf Gherghelan
2. Alex Parvan
3. George Mosutiu

Ski baieti Groms
1. David Braun

Ski baieti Rookies
1. Vasile Daniel

Ski baieti Adulti
1. Paul Alexandru Les
2. Koppany Pop
3. Akos Kovacs