Iarna

Family Race

Aflat la a 4-a ediție, concursul de slalom Family Race continuă rivalitățiile dintre familii, nilvelul competiției fiind unul tot mai ridicat de la un an la altul.

REGULAMENT
- Concursul se adresează exclusiv familiilor.
- Fără taxă de înscriere!
- Pentru a participa la concurs, fiecare familie trebuie să fie reprezentată de minim 3 membri, 2 adulți și 1 copil sau 2 copii și 1 adult.
- Minim un membru al echipei trebuie să aibă vârsta sub 18 ani.
- Concurenții pot utiliza atât schiuri cât și plăci de snowboard.
- Concursul se va desfășura în două manșe de slalom uriaș cu fanion dublu (o singură manșă în cazul în care vor fi peste 15 echipe sau vreme nefavorabilă).
- Membrii echipelor vor lua startul succesiv, în ordinea vârstei, de la cel mai tânăr la cel mai vârstic.
- Timpii realizați de fiecare dintre cei trei membri ai familiei vor fi adunați pentru a da timpul final pe echipă.
- Programul competiție va fi afișat la înscieri în Apres Ski și trebuie urmat cu strictețe.
- Casca și echipamentul de protecție sunt obligatorii pe toată perioada desfășurării concursului, inclusiv în manșele de recunoaștere.
- Ratarea unei porți / porțiuni din traseu duce la descalificarea concurentului și implicit descalificarea echipei din care face parte.
- Neprezentarea la start a unei echipe sau a unui mebru din echipă duce la descalificarea echipei.- Ordinea de start va fi afișată înainte de ședința tehnică în zona startului.
- Organizatorul își rezervă dreptul de a modifica programul în funcție de numărul de participanți și în funcție de condițiile meteo.

ÎNSCRIERI ONLINE

Înscrierile participanților la concurs se fac online, vă rugăm să completați #chestionarul online, să îl printați și să îl aduceți cu voi la concurs!  Succes!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd-NgnuNPWnt9IlGQG-90e5cFfWUiwU8nAZHe0cga_aiYk5WA/viewform

PROGRAM

08:00-09:30  Înscrieri la Apres Ski
09:00-10:00  Montare traseu
10:00  Ședință tehnică la Start
10:15 - 10:45  Recunoaștere traseu
10:45-10:55  Arbitrii pe poziții
11:00  Start primul concurent Manșa 1
13:00-13:30  Recunoaștere traseu
13:30-13:40  Arbitrii pe poziții
13:45  Start primul concurent Manșa 2
15:45 Festivitatea de premiere